**** Centrum Informacji Turystycznej

w Piotrkowie Trybunalskim

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Aktualności

Zapraszamy na seans astronomiczny!

Centrum Informacji Turystycznej serdecznie zaprasza w sobotę 23 stycznia o godzinie 10:00 do planetarium w I Liceum Ogólnokształcącym na seans astronomiczny pt. „Komety i planety”. Podczas spotkania, które poprowadzi opiekun planetarium – Jacek Stańczak,$ uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak wygląda niebo nad Piotrkowem oraz dowiedzieć się o wielu astronomicznych ciekawostkach. Nie zabraknie również paru słów na temat historii samego miejsca, którego pomysłodawcą i wykonawcą był nauczyciel fizyki i astronomii, Zbigniew Solarz. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16:00 do CIT przy Zamurowej 11, gdzie można się zapisać na seans astronomiczny. Cena biletu to 3 zł.

 

Przeszli szlakiem piotrkowskich klasztorów

Szlakiem piotrkowskich klasztorów, tych działających obecnie oraz tych, których już w naszym mieście nie ma, przeszli w sobotę uczestnicy spaceru, zorganizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Podczas zwiedzania uczestnicy dowiedzieli się o wielu ciekawostkach, dotyczących zgromadzeń zakonnych, działających w trybunalskim grodzie.

Więcej…
 

Rajd pieszy "Puchowy śniegu tren"

W minioną sobotę odbył się rajd pieszy "Puchowy śniegu tren", zorganizowany przez piotrkowski oddział PTTK we współpracy z Centrum Informacji Turystycznej i klasztorem oo. Bernardynów w naszym mieście. W tym roku z ofiarności uczestników rajdu skorzystały zwierzaki z Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole. Uczestnicy przynieśli ze sobą ziarna zbóż, marchew, buraki, kolby kukurydzy i inne smakołyki, które jeszcze tego samego dnia przewiezione zostały do Koła i przekazane zwierzętom. W rajdzie uczestniczyło 9 drużyn z piotrkowskich szkół podstawowych i gimnazjów.

Więcej…
 

Nasi przyjaciele przeszli w Orszaku Trzech Króli

Wczoraj przez Piotrków Trybunalski przeszedł uroczysty Orszak Trzech Króli. W wydarzeniu wzięli udział nasi przyjaciele z Rekonstrukcji Wszelakich Piotrkowskiej Grupy i Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego , których barwne stroje były niewątpliwą atrakcją tego wydarzenia.

Więcej…
 

Zwiedzanie piotrkowskich klasztorów już w sobotę

Rozpoczął się 2016 rok, pora zatem na pierwsze wydarzenie z tegorocznego Kalendarza Turystycznego. Na początek Centrum Informacji Turystycznej zaprasza do udziału w spacerze szlakiem piotrkowskich klasztorów, tych działających dzisiaj, jak również już nieistniejących. Spacer rozpocznie się w sobotę, 9 stycznia; start o godz. 12:00 pod siedzibą CIT przy ul. Zamurowej 11. Przewodnikiem podczas spaceru będzie Paweł Kendra, prezes piotrkowskiego oddziału PTTK. Uczestnicy zwiedzą klasztory oo. Jezuitów, oo. Bernardynów, kościół św. Jacka i św. Doroty a także kościół akademicki Panien Dominikanek. Nie zabranie również informacji o nieistniejącym już dziś niestety klasztorze oo. Franciszkanów. Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy na zimowy rajd!

Piotrkowski oddział PTTK, wraz z Centrum Informacji Turystycznej oraz klasztorem OO. Bernardynów zapraszają już w najbliższą sobotę (9.01) do udziału w zimowym rajdzie "Puchowy śniegu tren", podczas którego przewidziano m.in. dokarmianie zwierzyny zamieszkującej piotrkowskie lasy. Należy zabrać ze sobą torebkę z ziarnem zbóż, marchew, buraki, kolbę kukurydzy lub inne smakołyki, które przekazane zostaną zwierzętom. Zbiórka: 9.01.2016 r. o godzinie 10.00 przed siedzibą Oddziału PTTK w Piotrkowie – Plac Czarnieckiego 10.

Więcej…
 


Strona 1 z 48

Współpracują z nami

PTTK.jpg

Kartka z kalendarza


Dzisiaj jest: Piątek
15 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja,
Żegota, Krystiana, Nina, Walerian,
Waleriana, Wolimir

Do końca roku zostało 17 dni.
Zodiak: StrzelecReklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama