Piotrkowskie tradycje browarnicze sięgają czasów średniowiecznych i są ściśle związane z historią powstania naszego miasta. W sobotę 25 lipca o godzinie 15:00 zapraszamy pod siedzibę Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Zamurowej 11 na kolejny spacer. Podążając szlakiem piwowarskim poznamy historię oraz tradycje powstawania piotrkowskich browarów na przestrzeni kolejnych lat.
Czym zajmowało się Towarzystwo Dobroczynności dla Chrześcijan, gdzie swoją siedzibę miało Towarzystwo Lekarskie oraz kiedy powstała Ochotnicza Straż Ogniowa miasta Piotrkowa? 18 lipca o godzinie 15:00 zapraszamy na spacer pod siedzibę Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Zamurowej 11. Podczas kolejnej wycieczki poznamy historię oraz miejsca związane z najważniejszymi towarzystwami społecznymi Guberni Piotrkowskiej w latach 1867-1917.
Plac Niepodległości, Kościuszki, Pobernardyński czy Hala Targowa to tylko niektóre z miejsc związanych z historią piotrkowskiego handlu. Te dawne oraz obecne targowiska poznamy 11 lipca. Spacer zaczynamy na ulicy Zamurowej 11 o godzinie 15:00.
„Baw się latem" pod takim hasłem Miejski Ośrodek Kultury organizuje wakacyjne, bezpłatne warsztaty artystyczne. Zapisy już trwają.
W najbliższą sobotę 27 czerwca o 15:00 zapraszamy na Zamurową 11, skąd rozpoczniemy wycieczkę podczas której przyjrzymy się obiektom i miejscom związanym z mniej znanymi piotrkowskimi mniejszościami narodowymi - ormiańską, węgierską, włoską, szkocką, grecką.
W tym roku do Piotrkowa Trybunalskiego zawita letni cykl koncertów organizowany prze Telewizję Polską "Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki".
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z wystawą pt.: "Peter Hofmann - żołnierz i fotograf". Wystawa przygotowana została w oparciu o pozyskany w marcu 2019 r. album z 420 fotografiami przedstawiającymi szlak bojowy kompanii pionierów armii Cesarstwa Niemieckiego.
Foksal, ogrody bernardyńskie, czy sady królowej Bony to tylko część dawnych piotrkowskich parków i zieleńców. Te oraz obecne odwiedzimy już w sobotę 20 czerwca. Zaczynamy tradycyjnie na ulicy Zamurowej 11 o godzinie 15:00.
„Piotrków książęcy. Piotrków Królewski” to tytuł nowej wystawy, z którą można się zapoznać odwiedzając piotrkowskie Muzeum. Dzieje miasta przedstawione zostały w kontekście wizyt władców państwa polskiego w Piotrkowie.
Viktoria, Bagatela, Luna, Hutnik i Czary - gdzie i kiedy funkcjonowały najstarsze piotrkowskie kina?