15-12-2018

Fabryka ozdób

Zapraszamy serdecznie na zorganizowane zwiedzanie piotrkowskiego zakładu produkującego ozdoby choinkowego, odwiedzanego każdej zimy przez kilkadziesiąt tysięcy dzieci z całej Polski :-)
Słodkie warsztaty podczas których dowiemy się dlaczego wyrób marcepanu wymagał królewskiego przywileju, a także jak przygotować zdrowe słodkości w zaciszu własnego domu :-)
Piotrków Trybunalski to miasto, w którym funkcjonowało onegdaj sześć zgromadzeń klasztornych: Dominikanie, Dominikanki, Bernardyni, Franciszkanie, Jezuici i Pijarzy.
Zapraszamy serdecznie na tradycyjny seans w piotrkowskim Planetarium Astronomicznym.
W czwartek 29 listopada 2018 r. o godz. 17.00 zapraszamy wraz z Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim do siedziby Muzeum Marcepanów, gdzie odbędzie się kolejne "Spotkanie z historią lokalną na Grodzkiej".
Wraz z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zapraszamy serdecznie 24 listopada (sobota) na zwiedzanie pt. Jagiellońskie komnaty.
22-11-2018

Z archiwum PT

Wraz z Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim zapraszamy serdecznie na zwiedzanie instytucji z przewodnikiem-archiwistą.
Piotrków Trybunalski będzie hucznie świętował 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.
BIAŁO-CZERWONA DUMA - 100 LAT POLSKIEGO SPORTU
Pod takim hasłem odbędzie się tegoroczny, ósmy już, Piotrkowski Konkurs Wiedzy o Sporcie.
Blisko pięćdziesiąt lat tradycji naszego miasta. Wraz z PTTK Piotrków Trybunalski serdecznie zapraszamy na 49. edycję Rajdu Parasolowego w Piotrkowie Trybunalskim, która odbędzie się 17 listopada 2018 r.