W najbliższy weekend zapraszamy na sportowe emocje w naszym mieście.
Ogłaszamy kolejne terminy zapisów na zwiedzanie Podziemnego Piotrkowa, realizowane przez PTTK w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem termin to 20 lipca, a do wyboru mamy dwie godziny: 11:00 oraz 14:00. Koszt biletu wstępu to 15 złotych. Zapisy prowadzimy stacjonarnie w CIT przy Zamurowej 11. Zapraszamy! 
Zapraszamy serdecznie w dniu 8 czerwca o godzinie 15:00 pod naszą siedzibę przy ulicy Zamurowej 11, skąd rozpoczniemy wycieczkę śladem piotrkowskiej społeczności żydowskiej. 
Zapraszamy serdecznie na plener rzeźbiarski, którego głównym motywem ma być 500. lat piotrkowskiego Zamku Królewskiego. 
Zapraszamy na Noc Muzeów w Piotrkowie Trybunalskim, która odbedzie się już 18 maja, a także na towarzyszące jej wydarzenia. Szczegółowe informacje w załącznikach poniżej.
W dniach 18-19 maja w amfiteatrze miejskim wystąpią najlepsze kapele podwórkowe z całego kraju. Impreza rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie od pierwszej tury prezentacji konkursowych.
Zapraszamy serdecznie w dniach 24-26 maja 2019 r. na IV Noce Traktu Wielu Kultur oraz VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich! Szczegóły poniżej oraz w załączniku! 
Zapraszamy serdecznie już od 14 maja do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie przez cały tydzień trwa święto muzyki klasycznej. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz przesłuchań, w środę, piątek oraz sobotę odbędą się również interesujące koncerty otwarte dla publiczności. Szczegóły na plakacie w załączniku. 
Nie są oczywiście tak sławne jak te łódzkie, rzadko powstają nowe... Natomiast piotrkowskie murale wielu mogą zaskoczyć swoją historią, a także nieoczywistymi lokacjami. Tak jak ten na zdjęciu, w kompleksie dawnej piotrkowskiej lokomotywowni. Zapraszamy serdecznie już w sobotę 18 maja o godz. 15.00 pod naszą siedzibę przy ul. Zamurowej 11, skąd wraz z Agnieszka Agawa Warchulińska rozpoczniemy wycieczkę śladem "Piotrkowskich murali".


Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy pt.: „W oparach rtęci i belladonny”, który odbędzie się 14 maja 2019 roku o godzinie 14.00. Wystawa ze zbiorów technika farmacji Mateusza Danielczyka prezentowana będzie w salach muzealnych w maju i czerwcu br.