18-11-2019

Seans astronomiczny

Zapraszamy do piotrkowskiego Planetarium na tradycyjny seans astronomiczny. Impreza dla wielbicieli kosmosu odbędzie się 30 listopada (sobota) o godz. 10:00 w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, al. Kopernika 1 (2 piętro). 
W dniu 23 listopada (sobota) o 12:00 zapraszamy na zwiedzanie MBL Classics - Maserati restoration / MBL Classics. Poznamy proces odbudowy klasycznych samochodów, zaczynając od wizyty w blacharni, poprzez lakiernię, dział tapicerski, mechanicznych po ostateczny montaż.

W dniu 21 listopada (czwartek) o godzinie 16:00 zapraszamy pod siedzibę Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Toruńskiej 4. 
Zapraszamy do darmowego zwiedzania Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim z przewodnikiem.
Kolejna edycja TRYBUNY TEATRU przed nami !
Zapraszamy młodzież oraz dorosłych do udziału w IX Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Teatrów, „Trybuna Teatru”, który odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w dniach 15 – 17  listopada 2019 r.
W tegoroczne Święto Niepodległości zapraszamy na wycieczkę śladem piotrkowskich miejsc związanych z odzyskaniem przez Polskę suwerenności w 1918 roku.
8 listopada o godzinie 16:00 zapraszamy na "Piotrkowskie Dyktando".

Dyktando jest dla wszystkich, bez ograniczeń, z dwoma z małymi wyjątkami:
- trzeba mieć ukończone minimum 15 lat (na dzień imprezy),
- nie można być magistrem filologii polskiej.
Wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego 26 października o godzinie 10:00 zapraszamy na kolejny spacer śladem odnowionych nagrobków Starego Cmentarza. Start: Stary Cmentarz, ul. Cmentarna 10.
Wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego 12 października o godzinie 10:00 zapraszamy na spacer śladem odnowionych nagrobków Starego Cmentarza. Start: Stary Cmentarz, ul. Cmentarna 10.
03-10-2019

50. Rajd Parasolowy

5 października (sobota) odbedzie się 50. Rajd Parasolowy - piesza wędrówka po ciekawych miejscach Piotrkowa Trybunalskiego.