Gra miejska nawiązująca do historii Piotrkowa odbyła się w minioną sobotę (25.02.) w ramach 800-lecia. W imprezie uczestniczyło kilkudziesięciu piotrkowskich uczniów.
Ponieważ Piotrków uznawany jest za kolebkę parlamentaryzmu i praworządności to kolejne punkty gry na orientację związane były z parlamentaryzmem i sądownictwem. - Pierwszym zadaniem było odkrycie tajemnicy osiemsetlecia – opowiada Paweł Kendra z PTTK i przybliża szczegóły zabawy. - Wśród 13 punktów kontrolnych, jakie należało odnaleźć znalazły się m.in. obelisk 500-lecia ukształtowania się dwuizbowego parlamentu polskiego, Sanktuarium Patronki Polskich Parlamentarzystów, biura poselskie czy tablice upamiętniające piotrkowskich posłów.
Na mecie dla uczestników przygotowany został słodki poczęstunek, a chętni mogli uczestniczyć w konkursie sprawdzającym wiedzę o parlamentarnych tradycjach Piotrkowa.
Na zakończenie przyznane zostały nagrody dla najlepszych patroli oraz uczestników konkursu historycznego. Ponadto  wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w imprezie.
Organizatorem gry był piotrkowski oddział PTTK we współpracy z Centrum Informacji Turystycznej.
powrót