Za nami trzecia odsłona imprezy „BREJKDANS Taniec Połamaniec”. Ogólnopolski Turniej tańca odbył się w sobotę (3.06) w Rynku Trybunalskim.
Tegoroczna odsłona imprezy była bardzo rozbudowana. Już w piątek w Rynku Trybunalskim odbył się turniej koszykówki ulicznej. Zwyciężyła w nim reprezentacja „Chrobrego”, wygrywając w finale z reprezentacją ZSP nr 6. Na trzecim miejscu uplasowało się III LO. Z kolei wieczorem odbył się Nightskating, czyli nocny przejazd rolkarzy przez miasto. Turniej tańca breakdance rozpoczął się w sobotę (3.06) o godz. 13.00. Udział wzięli w nim tancerze z całej Polski, ale także z Rosji i Ukrainy. Aż do godzin wieczornych w sercu piotrkowskiej Starówki mogliśmy podziwiać efektowne popisy, a prezentującym się tancerzom sekundował funkowy zespół ManuFUNKtura. W kategorii 8-11 lat zwyciężył Alex Dębicki. Drugie miejsce zajął Oskar Trzciński, a trzecie Dawid Kwiatkowski. W rywalizacji zawodników 12-14 lat wygrał Maksymilian Baranowski, który okazał się lepszy od Antoniego Korzeca oraz Kacpra Mroza. W rywalizacji powyżej piętnastego roku życia rywalizowano w zespołach. Najlepszy okazał się Navi Squad. Drugie miejsce zajął. Hefo Dex Bubek, a trzecie Coolkids Flavour. Na zakończenie imprezy na scenie głównej zagrał ZEUS z live bandem.