W Roku Papieskim obchodzonym z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły - papieża Jana Pawła II oraz 42. rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przygotowało wystawę plenerową. Ekspozycję można obejrzeć na parkanie przy placu Zamkowym 4.
Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II od narodzin małego Lolka, poprzez poznanie dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay, po obserwację powołanie kapłańskiego, biskupstwa i obchodów Milenium Chrztu Polski oraz wyprawy kajakowe biskupa Wojtyły organizowane wspólnie z młodzieżą akademicką. Na kolejnych segmentach wystawy, widz wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, a w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Ekspozycja składa się z 10 plansz, na których wykorzystano fotografie pochodzące zarówno od osób prywatnych, instytucji, agencji, jak i ze zbiorów Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wystawa prezentowana będzie na parkanie Muzeum przy Placu Zamkowym 4 na przełomie października i listopada 2020 r.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat wystawy pt.: "Karol Wojtyła. Narodziny".
- Zdjęcia od nr 2 do nr 5: Wystawa pt.: "Karol Wojtyła. Narodziny" prezentowana na parkanie przy Placu Zamkowym 4.
powrót