W tym roku do Piotrkowa Trybunalskiego zawita letni cykl koncertów organizowany prze Telewizję Polską "Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki".
W naszym mieście scena TVP stanie 26 lipca na płycie lotniska Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Będzie to koncert dla widowni w zaparkowanych pod sceną samochodach.

Jak podała Telewizja Polska zaplanowano pięć koncertów samochodowych na lotniskach. Oprócz Piotrkowa Trybunalskiego na trasie znalazły się takie miasta, jak Nowy Targ (28 czerwca), Kołobrzeg (12 lipca), Włocławek (16 sierpnia) i Gdynia (30 sierpnia). Z kolei w amfiteatrach zaplanowano imprezy w Ostródzie (5 lipca), Wiśle (19 lipca), Zielonej Górze (2 sierpnia) i Szczecinie (23 sierpnia).

Jak podają media w tegorocznym cyklu koncertów organizowanych przez TVP 2 wezmą udział m.in. Sylwia Grzeszczak, Blue Café, Anna Wyszkoni, Cleo, Thomas Anders & Modern Talking Band, Maryla Rodowicz, Roksana Węgiel, Ronnie Ferrari, DajToGłośniej, Zenek Martyniuk, Weekend, Bayer Full i Jacek Stachursky.

Koncerty będą rozpoczynać się w każdą niedzielę o 20:45, a ich transmisję będzie można śledzić na antenie TVP 2.

W zeszłym roku koncerty w ramach trasy „Lato, muzyka, zabawa” oglądało w TVP 2 średnio 1,53 mln widzów (dane: Nielsen Audience Measurement).

Źródło: Press.pl
powrót