W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez Rząd RP, a także w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców w Piotrkowie Trybunalskim nie zostaną zorganizowane miejskie uroczystości 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada).
"Tego dnia świętujmy niepodległość w gronie najbliższych: punktualnie o godz. 12:00 zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego, wywieśmy biało-czerwone flagi na swoich posesjach, w oknach, na balkonach. Tego dnia modlić się będziemy w mszach świętych sprawowanych w intencji Ojczyzny. Mimo że nie będzie formalnych obchodów to zachęcamy, aby w sposób kameralny uczcić wydarzenia sprzed ponad 100 lat, które sprawiły, że Rzeczpospolita po 123. latach niewoli znów pojawiła się na mapie Europy.

11 listopada oddając hołd wszystkim bohaterom, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości, w imieniu mieszkańców naszego miasta kwiaty pod pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza złożą przedstawiciele władz miasta. Tego dnia Zamek Królewski po zmorku zostanie oświetlony barwami narodowymi".

Przypominamy o możliwości kupna Flagi Polski (wymiary 75 x 120 - cena 19,68 zł) w formie stacjonarnej w Centrum Informacji Turystycznej na zbliżające się Święto Niepodległości przy zachowaniu wszelkich obostrzeń.
powrót