Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem - pisarzem, stand-uperem, scenarzystą.
Jakub Ćwiek debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca", który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. W 2007 roku ukazał się kryminał grozy „Liżąc ostrze", a rok później horror „Ciemność płonie" (aby go napisać, spędził pół roku wśród bezdomnych na dworcu w Katowicach). Stworzył też m.in. czterotomowy cykl „Chłopcy" (2012–2015) oraz dwutomowe „Dreszcz" (2013–2014) i „Grimm City" (2016–2017). Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Napisał też thriller „Szwindel", a z Adamem Bigajem „Bezpańskiego. Balladę o byłym gliniarzu". Najnowsza książka „Topiel” to thriller obyczajowy osadzony w prawdziwych realiach początku powodzi 1997 roku. Autor, uczestnik wydarzeń i aktywny wolontariusz na pieczołowicie oddanym tle rysuje porywającą, momentami przerażającą opowieść o przyspieszonym kursie dojrzewania, rozliczając się jednocześnie z nostalgią lat dziewięćdziesiątych. To zaskakująca mieszanka serialu „Stranger Things” i „To” Stephena Kinga.

Spotkanie odbędzie się 10 października 2020 r. o godz. 17.00 w auli Mediateki 800-lecia ul. Marii Curie – Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim w ramach projektu „CzytaMY i rozwijamy”.

Liczba miejsc jest ograniczona. Bezpłatną wejściówkę można odebrać w Mediatece lub w Filii Nr 1.

Projekt dofinansowany w ramach programu Promocja czytelnictwa dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat zapowiadający spotkanie autorskie z Jakubem Ćwiekiem w Mediatece.
powrót