„800 tancerzy na 800 lecie” - pod takim hasłem obyła się Piotrkowska Panorama Taneczna o „Złotego Piotrka”.
Tegoroczna edycja imprezy zgromadziła łącznie 902 wykonawców, widzowie obejrzeli 53 układy taneczne i 20 prezentacji akrobatyczno-cyrkowych. Swoje umiejętności zaprezentowali tancerze i tancerki z całej Polski. Młodzi artyści rywalizowali w 9 kategoriach z podziałem na wiek. Już tradycyjnie świetnie zaprezentowali się piotrkowscy tancerze.
W kategorii do lat 8 (bez podział na kat. taneczne) Srebrny Piotrek trafił do piotrkowskiej „Perły” , zaś „Perełki II” otrzymały nagrodę wyróżnienia.
W kategorii miniatura, inscenizacja taneczna widowisko (wiek 8-10 lat) najlepszy okazał się „Mały Aerobik”, zaś w kategorii powyżej 14 lat „Aerobik Maxi” zdobył Brązowego Piotrka ex aequo z grupą „Extasa” z Radomska. Z kolei w kategorii disco-dance, hip-hop Złoty Piotrek trafił na ręce tancerzy z „Małego Aerobiku” (8-10 lat), zaś Srebrny do grupy „Aerobik” (pow. 14 lat). Kategoria akrobatyka, sztuka cyrkowa (bez podziału na wiek) została opanowana przez „Fabrykę Cudów I”, która zdobyła złoto i „Fabrykę Cudów II”, której z kolei przypadło srebro. Jury nagrodziło w tej kategorii także duety i solistów, przyznając pierwszą nagrodę Idze Smolec i Kubie Michalakowi. Nagrodę finansową za uświetnienie 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego otrzymał zespół „eMgie” ze Stąporkowa. Z kolei nagrodę w postaci tabletu w konkursie na datę urodzenia (cyfra 800 w dniu i miesiącu ) w drodze losowania otrzymała Julia Bernacka z Piotrkowa. Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali okolicznościowe medale upamiętniające Złotego Piotrka i 800-lecie Piotrkowa. Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „Talenciak, Klub Kultury „Jaskółczyn” oraz Miejski Ośrodek Kultury, zaś współorganizatorami Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 i Stowarzyszenie „Simare”.
powrót