Grand Prix Amatorów na Szosie - Rajd IX, woj. łódzkie

Letnią odsłonę tegorocznej edycji rajdów z cyklu „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE – Rowerem przez Polskę” zaczynamy 6 lipca od wizyty nad Pilicą i Zalewem Sulejowskim. Spotykamy się w Piotrkowie Trybunalskim – bogatym historycznie mieście wielu kultur, zabytkowych kamienic i często goszczących ekip filmowych, a co najważniejsze z punktu widzenia kolarstwa amatorskiego – mieście położonym nad… Stravą.
Świadomi rozpoczynającej się właśnie kanikuły spróbujemy przezwyciężyć narastającą chęć do wakacyjnego lenistwa, dlatego proponujemy rundę tyleż sportową, co rekreacyjną. W pierwszej części trasa będzie wiodła w kierunku północnego krańca wspomnianego Zalewu Sulejowskiego, a następnie – po przekroczeniu zapory między Swolszewicami a Smardzewicami – popłynie w górę rzeki Pilicy do Przedborza (można korzystać z rowerów wodnych, ale nie dostarczamy bufetu na pokład). Będzie więc okazja pohasać po okolicznych lasach, przetestować kilka długaaaśnych prostych o bardzo przyzwoitej nawierzchni oraz z perspektywy rowerowego siodełka wypatrzyć najbardziej dogodne miejsce do rozłożenia kocyka na popołudniowy odpoczynek. Dystans rajdu wyniesie ok. 125 km, ale będzie też można skorzystać z wersji skróconej do ok. 85 km.

Plan i opis trasy, a także szczegóły dotyczące wydarzenia będą pojawiać się sukcesywnie na niżej podanych stronach.

Formularz rejestracyjny znajduje się na www.protimer.pl/bio/569, a w każdym z rajdów może wziąć udział maksymalnie 150 Uczestników.

WAŻNE! W naszym Cyklu jeździmy napędzani rowerową pasją. Dlatego bez względu na to, czy kręcimy rekreacyjnie, czy z nutą sportowej rywalizacji, to zawsze z poszanowaniem dla Współuczestników, w przyjaznej atmosferze i bez przesadnej „napinki”. Te Rajdy są dla Frajdy!

ZAPRASZAMY!!
www.rajdydlafrajdy.pl
www.facebook.com/rajdydlafrajdy
www.instagram.com/rajdy.dla.frajdy
www.strava.com/clubs/rajdydlafrajdy

Załączniki artykułu

powrót