W najbliższą sobotę (09.06.) zapraszamy serdecznie na spacer z Agnieszką Agawa Warchulińską śladami sławnych piotrkowian.
Już po raz drugi mamy olbrzymią przyjemność zaprosić wszystkich piotrkowian (i nie tylko ;)) na URODZINY ULICY SŁOWACKIEGO, impreza odbywa się w dniach 1. - 3. czerwca pod hasłem "Festiwal ludzi Fajnych i rzeczy Galantych". Szczegóły na plakacie w załączniku! 
Zapraszamy serdecznie na 4 edycję gry miejskiej „Adiutanci Generała”, którą organizujemy wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim. Gra odbędzie się już 8 czerwca o godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmujemy w siedzibie CIT (ul. Zamurowa 11) do 6 czerwca!
Zapraszamy na kolejne czwartkowe spotkania z historią. Tym razem wykład wygłosi p. Dominika Juszczak. 
Trzeciego czerwca (niedziela) o godz. 15.00 zapraszamy pod Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Zamurowej 11, gdzie wraz z Agnieszką Agawą Warchulińską rozpoczniemy spacer dotyczący piotrkowskich wydawców i drukarni funkcjonujących na głównej ulicy miasta, noszącej obecnie imię Juliusza Słowackiego.
Zapraszamy na pierwszy spośród spacerów w ramach Urodzin ulicy Słowackiego, który poprowadzi dla Państwa Agnieszka Agawa Warchulińska.
Zapraszamy na piątą edycję Festiwalu Kultury Miast Partnerskich! 
W trakcie Akademickiej Nocy Muzeów będzie można wkroczyć w świat dawnej fotografii, a także - tradycyjnie - udać się w podróż do renesansowego Piotrkowa i wyprodukować własne marcepany. Zapraszamy!
Uczestnicy spaceru dowiedzą się, jak wyglądała dawna dzielnica żydowska w Piotrkowie Trybunalskim.
Sobota, 19 maja, godz.15.
Start: CIT, ul. Zamurowa 11.
Impreza rozwija się tak dobrze, że będziemy musieli pomyśleć o zmianie nazwy ;-) Zapraszamy na trzecią edycję Nocy Traktu Wielu Kultur w Piotrkowie Trybunalskim! Poniżej przedstawiamy podstawowy program imprez odbywających się w majowy weekend 11-13 maja pod hasłem Traktu.