Zapraszamy serdecznie na pierwsze w tym roku zwiedzanie z naszym Centrum :-)
19-01-2019

Seans astronomiczny

Seans astronomiczny odbędzie się 19 stycznia (sobota) 2019 r. o godz. 10.00 w Planetarium, które znajduje się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego (ul. Kopernika 1).
Celem rajdu jest dokarmianie leśnej zwierzyny podczas zimowego wypadu poza mury Trybunalskiego Grodu. Należy zabrać ze sobą kilka marchewek, liście kapusty, kilka garści ziarna owsianego oraz inną karmę dla leśnych głodomorów.
Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem turystycznym na rok 2019.
22-12-2018

Wesołych Świąt

Dziękując za życzliwość, pomoc i zaangażowanie w przygotowanie oraz uczestnictwo w naszych imprezach i wyjazdach targowych w 2018 roku życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym 2019, a także szczęśliwych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Słodkie warsztaty podczas których dowiemy się dlaczego wyrób marcepanu wymagał królewskiego przywileju, a także jak przygotować zdrowe słodkości w zaciszu własnego domu :-)
Piotrków Trybunalski to miasto, w którym funkcjonowało onegdaj sześć zgromadzeń klasztornych: Dominikanie, Dominikanki, Bernardyni, Franciszkanie, Jezuici i Pijarzy.
Zapraszamy serdecznie na tradycyjny seans w piotrkowskim Planetarium Astronomicznym.
W czwartek 29 listopada 2018 r. o godz. 17.00 zapraszamy wraz z Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego oraz Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie Trybunalskim do siedziby Muzeum Marcepanów, gdzie odbędzie się kolejne "Spotkanie z historią lokalną na Grodzkiej".
Wraz z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zapraszamy serdecznie 24 listopada (sobota) na zwiedzanie pt. Jagiellońskie komnaty.