Piotrków wielu kultur
W najbliższą sobotę 27 czerwca o 15:00 zapraszamy na Zamurową 11, skąd rozpoczniemy wycieczkę podczas której przyjrzymy się obiektom i miejscom związanym z mniej znanymi piotrkowskimi mniejszościami narodowymi - ormiańską, węgierską, włoską, szkocką, grecką.
W tym roku do Piotrkowa Trybunalskiego zawita letni cykl koncertów organizowany prze Telewizję Polską "Lato, muzyka, zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki".
Peter Hofmann - żołnierz i fotograf
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się z wystawą pt.: "Peter Hofmann - żołnierz i fotograf". Wystawa przygotowana została w oparciu o pozyskany w marcu 2019 r. album z 420 fotografiami przedstawiającymi szlak bojowy kompanii pionierów armii Cesarstwa Niemieckiego.
Parki i zieleńce Piotrkowa
Foksal, ogrody bernardyńskie, czy sady królowej Bony to tylko część dawnych piotrkowskich parków i zieleńców. Te oraz obecne odwiedzimy już w sobotę 20 czerwca. Zaczynamy tradycyjnie na ulicy Zamurowej 11 o godzinie 15:00.
Piotrków książęcy. Piotrków Królewski
„Piotrków książęcy. Piotrków Królewski” to tytuł nowej wystawy, z którą można się zapoznać odwiedzając piotrkowskie Muzeum. Dzieje miasta przedstawione zostały w kontekście wizyt władców państwa polskiego w Piotrkowie.
Zapomniane piotrkowskie kina
Viktoria, Bagatela, Luna, Hutnik i Czary - gdzie i kiedy funkcjonowały najstarsze piotrkowskie kina?
Wernisaż Marcina Jurkiewicza w ODA
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 5 czerwca o godzinie 19:00 do swojej siedziby przy ul. Dąbrowskiego 5 na wernisaż Marcina Jurkiewicza "Enuncjacje".
Wystawa fotografii w Muzeum
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na nową wystawę fotografii autorstwa Pawła Pierścińskiego: "Czas krajobrazu".
Dzień Działacza Kultury
Z okazji Dnia Działacza Kultury składamy najserdeczniejsze życzenia dla Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, MOK w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum idei "Ku Demokracji", Muzeum Marcepanów, ODA w Piotrkowie Trybunalskim, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim, Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego Agrafa, Loży Kulturalnej Stare Miasto, Piotrkoff Art Festival oraz Old Town Jazz.

Dziekujemy że jesteście. 
Katarzyna Dyjewska -
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę malarstwa Katarzyny Dyjewskiej: "Puste Miasto".