04-08-2020

Koncert "JPG" w MOK

Koncert
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza już w najbliższą sobotę 8 sierpnia o godzinie 18:00 na koncert zespołu "JPG".
Kino plenerowe -
W najbliższy czwartek (6.08) odbędzie się projekcja filmu „Lalka”. Nieprzypadkowo w naszym mieście będzie wyświetlana adaptacja powieści Bolesława Prusa. W jedną z głównych ról w tym filmie – w postać Stanisława Wokulskiego – wcielił się piotrkowianin Mariusz Dmochowski.
03-08-2020

Trakt Luterański

Trakt Luterański
Już w najbliższą sobotę 8 sierpnia o godzinie 15:00 zapraszamy na Zamurową 11, skąd rozpoczniemy wycieczkę podczas której przyjrzymy się historii ewangelików, którzy zawitali do naszego miasta z końcem XVIII wieku zapisując się na stałe w dziejach Piotrkowa.
Letnie teatrzyki z MOK
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza w każdy wtorek sierpnia na teatralne spotkania z najmłodszymi widzami.
Wystawa fotografii Marii i Mariusza Lauks: The Doors
31 lipca o godzinie 19:00 Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do swojej siedziby przy ulicy Sieradzkiej 8 na wernisaż wystawy fotografii Marii i Mariusza Lauks: The Doors. Wystawa czynna do 6 września 2020 r. 
Szlakiem piotrkowskich powstańców
W najbliższą sobotę 1 sierpnia o godzinie 15:00 zapraszamy pod siedzibę Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Zamurowej 11 na kolejny spacer z przewodnikiem. Tym razem podążymy szlakiem piotrkowian, którzy brali czynny udział w powstaniach narodowych, począwszy od XVIII wieku, aż do Powstania Warszawskiego.
Browarnicy i browary dawnego Piotrkowa
Piotrkowskie tradycje browarnicze sięgają czasów średniowiecznych i są ściśle związane z historią powstania naszego miasta. W sobotę 25 lipca o godzinie 15:00 zapraszamy pod siedzibę Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Zamurowej 11 na kolejny spacer. Podążając szlakiem piwowarskim poznamy historię oraz tradycje powstawania piotrkowskich browarów na przestrzeni kolejnych lat.
Towarzystwa społeczne czasów gubernialnych
Czym zajmowało się Towarzystwo Dobroczynności dla Chrześcijan, gdzie swoją siedzibę miało Towarzystwo Lekarskie oraz kiedy powstała Ochotnicza Straż Ogniowa miasta Piotrkowa? 18 lipca o godzinie 15:00 zapraszamy na spacer pod siedzibę Centrum Informacji Turystycznej przy ulicy Zamurowej 11. Podczas kolejnej wycieczki poznamy historię oraz miejsca związane z najważniejszymi towarzystwami społecznymi Guberni Piotrkowskiej w latach 1867-1917.
Place targowe Piotrkowa
Plac Niepodległości, Kościuszki, Pobernardyński czy Hala Targowa to tylko niektóre z miejsc związanych z historią piotrkowskiego handlu. Te dawne oraz obecne targowiska poznamy 11 lipca. Spacer zaczynamy na ulicy Zamurowej 11 o godzinie 15:00.
Wakacyjne warsztaty w MOK
„Baw się latem" pod takim hasłem Miejski Ośrodek Kultury organizuje wakacyjne, bezpłatne warsztaty artystyczne. Zapisy już trwają.