Zapraszamy serdecznie w dniach 24-26 maja 2019 r. na IV Noce Traktu Wielu Kultur oraz VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich! Szczegóły poniżej oraz w załączniku! 
Zapraszamy serdecznie już od 14 maja do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie przez cały tydzień trwa święto muzyki klasycznej. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz przesłuchań, w środę, piątek oraz sobotę odbędą się również interesujące koncerty otwarte dla publiczności. Szczegóły na plakacie w załączniku. 
Nie są oczywiście tak sławne jak te łódzkie, rzadko powstają nowe... Natomiast piotrkowskie murale wielu mogą zaskoczyć swoją historią, a także nieoczywistymi lokacjami. Tak jak ten na zdjęciu, w kompleksie dawnej piotrkowskiej lokomotywowni. Zapraszamy serdecznie już w sobotę 18 maja o godz. 15.00 pod naszą siedzibę przy ul. Zamurowej 11, skąd wraz z Agnieszka Agawa Warchulińska rozpoczniemy wycieczkę śladem "Piotrkowskich murali".


Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy pt.: „W oparach rtęci i belladonny”, który odbędzie się 14 maja 2019 roku o godzinie 14.00. Wystawa ze zbiorów technika farmacji Mateusza Danielczyka prezentowana będzie w salach muzealnych w maju i czerwcu br.
Zapraszamy na wystawę autorstwa dr Anity Maksymowicz z Muzeum Ziemi Lubskiej w Zielonej Górze ukazującą zaangażowanie Polonii amerykańskiej w odzyskanie przez Polskę Niepodległości.
Zapraszamy serdecznie na 5 edycję gry miejskiej „Adiutanci Generała”, którą organizujemy wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim. Gra odbędzie się już 7 czerwca o godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmujemy w siedzibie CIT (ul. Zamurowa 11) do 5 czerwca!
6 maja o godzinie 18.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Piotrkowie Trybunalskim (Pasaż Rudowskiego 4) odbędzie się koncert poświęcony dwusetnej rocznicy urodzin St. Moniuszki zatytułowany " Dźwięki polskiego romantyzmu".
Wystąpią: orkiestra smyczkowa I st., zespoły wokalne, zespoły instrumentalne. W programie m.in. " Gwiazdeczka, "Bajka", " Krakowiaczek", "Kum i Kuma", "Chochlik", "Prząśniczka".
Zapraszamy serdecznie już 12 maja (niedziela) na kampus Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim (adres to ul. Słowackiego 114/116, ale boiska znajdują się za budynkiem B, przy ullicy Belzackiej), gdzie odbędzie się już szósta odsłona pikniku historycznego Wioska Wikinga! 
3 Maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja 3 Maja. 228. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej będziemy świętować także w Piotrkowie.
Jak obchodzono święto 3 Maja w Piotrkowie na przestrzeni dziejów? Wszystko zależało od okoliczności w jakich znajdowała się Polska, natomiast wiadomo jedno - piotrkowianie jako jedni z pierwszych w naszym państwie zapoznali się z postanowieniami konstytucji 3 Maja i przysięgali wierność nowemu prawu już w czerwcu 1791. W okresie walk o niepodległość, w czasach I wojny światowej, święto 3 maja stało się szczególnie celebrowanym przez brać legionową, przebywającą w naszym mieście.
By dowiedzieć się więcej zapraszamy serdecznie już w piątek 3 maja o godz. 14.00 pod naszą siedzibę przy ul. Zamurowej 11, skąd rozpoczniemy nasz spacer. Do zobaczenia!

Zdjęcie pochodzi z "Księgi wpisów na wierność Konstytucji 3 Maja 1791 r.", która obecnie znajduje się w Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim Więcej na ten temat m.in. tutaj: http://www.cit.piotrkow.pl/o-piotrkowie-t17/piotrkow-w-archiwach-a24/ksiega-wpisow-na-wiernosc-konstytucji-3-maja-r117