Jak obchodzono święto 3 Maja w Piotrkowie na przestrzeni dziejów? Wszystko zależało od okoliczności w jakich znajdowała się Polska, natomiast wiadomo jedno - piotrkowianie jako jedni z pierwszych w naszym państwie zapoznali się z postanowieniami konstytucji 3 Maja i przysięgali wierność nowemu prawu już w czerwcu 1791. W okresie walk o niepodległość, w czasach I wojny światowej, święto 3 maja stało się szczególnie celebrowanym przez brać legionową, przebywającą w naszym mieście.
By dowiedzieć się więcej zapraszamy serdecznie już w piątek 3 maja o godz. 14.00 pod naszą siedzibę przy ul. Zamurowej 11, skąd rozpoczniemy nasz spacer. Do zobaczenia!

Zdjęcie pochodzi z "Księgi wpisów na wierność Konstytucji 3 Maja 1791 r.", która obecnie znajduje się w Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim Więcej na ten temat m.in. tutaj: http://www.cit.piotrkow.pl/o-piotrkowie-t17/piotrkow-w-archiwach-a24/ksiega-wpisow-na-wiernosc-konstytucji-3-maja-r117
Drugiego maja (w czwartek) zapraszamy serdecznie o godz. 15.00 pod naszą siedzibę przy ul. Zamurowej 11, gdzie rozpocznie się wycieczka zatytułowana "Pod wspólną biało-czerwoną". Spacer dotyczyć będzie patriotyzmu jaki reprezentowali mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, bez względu na swoje pochodzenie narodowe. Na zdjęciu pomnik Jana Karola Samuela Hildebranda, jednego z tych, którzy reprezentowali wspomnianą wyżej postawę. Do zobaczenia!
Pierwszego maja (w środę) o godz. 15.00 zapraszamy pod naszą siedzibę przy ul. Zamurowej 11, gdzie rozpocznie się spacer traktujący o zagadnieniach związanych z historią celebrowania różnego rodzaju państwowych świąt na przestrzeni wieków, w Piotrkowie i nie tylko ;-) Na zdjęciu (ze strony www.dawnypiotrkow.pl, którą serdecznie polecamy) Legiony Polskie w dniu 3 maja 1915 r. przed klasztorem oo. Bernardynów. 

Do zobaczenia!
Koncert inaugurujący 9. sezon Old Town Jazz.

Zapraszamy serdecznie do ODA przy ul. Sieradzkiej już 26 kwietnia o godz. 20.00!
Wspólnie z Piotrkowskie Bractwo Akademickie im. Zygmunta I Starego zapraszamy serdecznie na wykład Wojciecha Barana-Kozłowskiego na temat Henryka Kietlicza, arcybiskupa gnieźnieńskiego. Już w najbliższą środę, 24 kwietnia o godz. 17.00 w Muzeum Marcepanów przy u. Grodzkiej 1. Przypominamy, że w Muzeum dostępna jest obecnie wystawa dotycząca dóbr arcybiskupstwa gnieźnieńskiego w regionie piotrkowskim. Do zobaczenia!
W imieniu Centrum Informacji Turystycznej oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, zapraszamy uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz trzecich klas gimnazjów, do udziału w grze miejskiej – FILMOWY PIOTRKÓW, która odbędzie się w dniu 14.06. 2019 r. o godz. 10.00.
ŁÓDZKI OŚRODEK DORADZTWA OGRODNICZEGO zs. w Bratoszewicach organizuje XIV Piotrkowskie Targi Ogrodnicze - Pamiętajmy o ogrodach, którew odbędą sie 14 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy wraz z Piotrkowską Grupą Rowerową na kolejną edycję tradycyjnej rowerowej nocnej gry miejskiej Kulturower, która cieszy się ogromną popularnością w naszym mieście. Rok 2019 ustanowiony został Rokiem Unii Lubelskiej, taka też będzie tematyka tegorocznej edycji gry. 

13-04-2019

Jarmark Modelarski

W dniu 13 kwietnia od godz. 9.00 do 13.30 odbędzie się Ogólnopolska Giełda Modelarska (docelowa nazwa Jarmark Modelarski) w Piotrkowie Trybunalskim. Objęta Honorowym Patronatem przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka.
13 kwietnia 2019 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców3 Piotrkowa Trybunalskiego na grę miejską "HARC" - Zaginione Rodały. Odbędzie się ona na Rynku Trybunalskim o godzinie 10.00. Regulamin i karta zgłoszenia na stronie: http://harc.com.pl/