Rozpoczęły się zapisy na III Nocny Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku wielka impreza biegowa będzie nawiązywać do jubileuszu 800-lecia miasta.
W najbliższą sobotę (04.03) odbędzie się kolejny spacer w ramach „Trybunalskich spotkań z 800-leciem”. To wspólna inicjatywa Centrum Informacji Turystycznej oraz filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Gra miejska nawiązująca do historii Piotrkowa odbyła się w minioną sobotę (25.02.) w ramach 800-lecia. W imprezie uczestniczyło kilkudziesięciu piotrkowskich uczniów.
Poznawanie historii Piotrkowa Trybunalskiego i jego najcenniejszych zabytków to idea lekcji muzealnych, w których uczestniczyć będą uczniowie Gimnazjum nr 2.
„ZIMNO 2017” to tytuł miejskiej gry na orientację, którą z okazji jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego organizuje miejski oddział PTTK.
Zaprojektuj mural nawiązujący do przyjaźni polsko-węgierskiej i weź udział w konkursie. Zwycięzca otrzyma 4 tys. zł na sprzęt elektroniczny, a mural ozdobi jedną z piotrkowskich kamienic.
Na Zamku Królewskim odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Komitetu Honorowego obchodów 800-lecia.
Jaką dawniej nazwę nosiła ulica Słowackiego? Kiedy w Piotrkowie obradował Trybunał Koronny? Który kościół w mieście jest najstarszy? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania spróbuj swych sił w „Wielkim Teście Wiedzy o 800-letnim Piotrkowie Trybunalskim 1217 – 2017”.
W roku obchodów jubileuszu Piotrków 800 uczestnicy rajdu „Gorącego czaju łyk” dowiedzieli się m.in. jakie związki łączyły Piotrków z Mikołajem Kopernikiem, a także co wspólnego z naszym miastem mają kratery na księżycu.
24 i 25 marca będziemy gościć prezydentów Polski i Węgier. Znamy termin i program uroczystości Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.