Sobotnie (25.03) oficjalne uroczystości Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej rozpoczęły się na piotrkowskim lotnisku, gdzie prezydenci Andrzej Duda i János Áder odsłonili obelisk poświęcony Eugeniuszowi Szyklayowi.
To był wyjątkowy finał wyjątkowych dni! Wielki Koncert Przyjaźni z udziałem Michała Szpaka z zespołem oraz OMEGI zakończył Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Najważniejszym punktem piątkowych (24.03) wydarzeń była Gala Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury.
Mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej zakończyła się oficjalna wizyta prezydentów Polski i Węgier w naszym mieście. Nie zabrakło także spotkania z mieszkańcami w Rynku Trybunalskim.
W piątkowe popołudnie prezydenci Polski Andrzej Duda i Węgier János Áder spotkali się w piotrkowskim Muzeum. Tak rozpoczęły się oficjalne obchody Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
24-03-2017

Pierwsze damy w ODA

Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej były także okazją do spotkania Pierwszych Dam. W trakcie rozmów międzypaństwowych Agata Kornhauser-Duda oraz Anita Herczegh udały się na wystawę do galerii Ośrodka Działań Artystycznych.
„Muzyczny węgierski Hyde Park” pod taką nazwą odbył się 22.03. w Miejskim Ośrodku Kultury otwarty konkurs piosenki węgierskiej.
W środę (22.03) w piotrkowskim Muzeum odbędzie się wernisaż wystawy „Węgry 1956. Twarze i przedmioty”.
W niedzielę (19.03) w piotrkowskim Muzeum odbył się wernisaż wystawy „1000 lat przyjaźni i tradycji polsko-węgierskiej” zorganizowanej przez Instytut Badań nad Parlamentaryzmem oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
24 i 25 marca w Piotrkowie Trybunalskim gościć będą prezydenci Polski – Andrzej Duda i Węgier – Janos Ader. Wizyta głów państw spowoduje zmiany w organizacji ruchu. Tak przedstawia się schemat zmian.