Tłumy piotrkowian zobaczyły finałową część widowiska „800 lat Piotrkowa - dzieje w kalejdoskopie”. Zapraszamy do obejrzenia wideo z prezentacji.
Olbracht Fest, Jarmark Atrakcji Trybunalskich, mapping, zwiedzanie Piotrkowa z przewodnikiem, koncerty i wspólne biesiadowanie – to wszystko w ramach Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, które dziś (29.09.) rozpoczęły się w Piotrkowie Trybunalskim.
29-09-2017

Święto latawca

Już w najbliższą niedzielę (1.10.) na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej odbędzie kolejna wyjątkowa impreza 800-lecia. Tym razem świętować będziemy z latawcami.
Melodie dla przyjaciół” to tytuł koncertu galowego, zorganizowanego przez Koło Trybunalskie SW AGH i Miejski Ośrodek Kultury. W sobotę (23.09) na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpi Wiesław Ochman wraz z gośćmi.
Najbardziej oczekiwana premiera 800-lecia zbliża się wielkimi krokami. Już 30 września w Rynku Trybunalskim zobaczymy widowisko „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie”!
W sobotę (30.09) w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się spektakl „Etiuda Trybunalska”. Przedstawienie poprzedzi wernisaż wystaw, na których zaprezentowano 800-letnie miasta Piotrków i Opole.
„Moda przez wieki” to tytuł oryginalnego pokazu mody przygotowanego przez Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury. Prezentacja ubiorów reprezentujących różne epoki odbędzie się w piątek (29.09).
18-09-2017

Jubileuszowy miting

Za nami lekkoatletyczny miting 800-lecia. Gwiazdą tegorocznego Polanik Cup była Marcelina Witek, która piotrkowskiej publiczności zaprezentowała wysoką dyspozycję.
Pożegnanie lata i powitanie jesieni, a także wspólna zabawa to hasła przewodnie kolejnego happeningu „Zatrzymać lato”. W tym roku nie mogło zabraknąć akcentów nawiązujących do obchodzonego jubileuszu 800-lecia.
Przed nami kolejne spotkanie muzyczne z cyklu „Koncerty na trakcie”. Tym razem przed piotrkowską publicznością wystąpi Alexander Maceradi.