„Orzeł, Matka, Jabłko, Krzyż…” to tytuł wystawy prac Magdaleny Lary, które już od piątku (8.12) ukażą się w Ośrodku Działań Artystycznych. Wystawa piotrkowianki zakończy tegoroczny cykl „97- 300. Tak daleko stąd, tak blisko”.
W najbliższą środę (6.12) zabłysną światełka na miejskiej choince, która stanie w Rynku Trybunalskim.
„Piotrków – Moje Miasto” - to tytuł najnowszej wystawy plastycznej, która ukazała się w Galerii Cafe, w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Na ekspozycji prezentowane są prace dzieci z piotrkowskich Przedszkoli Samorządowych.
Przed nami kolejna wystawa z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”. Tym razem Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wernisaż wystawy grafik i animacji nawiązujących do jesieni.
Kolejna sportowa impreza 800-lecia przed nami. W najbliższą sobotę (18.11) w hali Relax odbędzie się Międzynarodowy Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness.
W sobotę (11.11) z Rynku Trybunalskiego Klub Krótkofalowców Ziemi Piotrkowskiej SP7PPT wypuści balon z radionadajnikiem. Dla jego znalazcy czeka nagroda.
Na parkanie Zamku Królewskiego pojawiła się kolejna wystawa plenerowa „Budowanie państwowości i demokracji” zorganizowana przez piotrkowskie Muzeum oraz Instytut Badań nad Parlamentaryzmem.
Projekcja „800 lat Piotrkowa – dzieje w kalejdoskopie” otrzymała prestiżową nagrodę na festiwalu FilmAT. Wyróżnienie miastu przyznał zdobywca Oscara Zbigniew Żmudzki.
Bilet na mecz Polska - Urugwaj będzie główną nagrodą VII Piotrkowskiego Konkursu Wiedzy o Sporcie. W roku 800-lecia nie może zabraknąć pytań dotyczących piotrkowskiego sportu.
Piotrków Trybunalski gościł drugą Pielgrzymkę Strażaków Województwa Łódzkiego. Z tej okazji w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej odbyła się msza święta dziękczynna w intencji strażaków.