Grupa KLEZMAFOUR była gwiazdą kolejnej odsłony letnich „Koncertów na Trakcie”. Żywiołowy występ przyciągnął do amfiteatru miejskiego wielu piotrkowian.
Około 1000 kilometrów przebiegła sztafeta polskich i niemieckich biegaczy dla uczczenia 25. rocznicy podpisania umowy partnerskiej pomiędzy Piotrkowem Trybunalskim a Esslingen, oraz jubileuszu 800-lecia miasta.
Jeszcze tylko tydzień pozostał do największej imprezy muzycznej drugiej połowy jubileuszu 800-lecia. Już 20 sierpnia w Piotrkowie Trybunalskim zagra kultowe „Lato z Radiem”.
1000 kilometrów przebiegnie sztafeta polskich i niemieckich biegaczy dla uczczenia 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego oraz 25-lecia współpracy naszego miasta z Esslingen.
Warsztaty, prezentacje, happening to tylko kilka z punktów programu wizyty grupy piotrkowian w Opolu. Wyjazd odbył się w ramach projektu „Piotrków Trybunalski i Opole - 800 lat - rocznica, która łączy”.
Koncert muzyki barokowej pt.: „Musica da chiesa per vari stromenti" w wykonaniu zespołu „Altberg Ensemble" odbędzie się w najbliższą niedzielę (12.08.) w piotrkowskim Muzeum. To kolejna propozycja w ramach obchodów 800-lecia naszego miasta.
Wyjątkowy pokaz na urodziny Piotrkowa. Już w niedzielę (13.08) z Rynku Trybunalskiego wypuszczonych zostanie 800 gołębi symbolizujących 800-lecie miasta.
„Perła i Bracia” zagrają już w sobotę (12.08) na scenie amfiteatru miejskiego w Piotrkowie. Występ romskiej grupy odbędzie się w ramach letnich „Koncertów na Trakcie”.
Cztery stylizowane ławki nawiązujące do jubileuszu 800-lecia zamontowane zostały w Piotrkowie Trybunalskim.
Za nami V Biesiada Trybunalska. Tegoroczna zabawa połączona była z prezentacją piotrkowskich zespołów piłki ręcznej.