"Van Gogh. U bram wieczności" w reżyserii Juliana Schnabla to pierwsza propozycja Kina Piksel w roku 2020.
Konkurs na najpiękniejszą bombkę, warsztaty plastyczne, zabawy dla publiczności oraz stoiska handlowe z rozmaitościami – tak będzie wyglądał Jarmark Bożonarodzeniowy w Rynku Trybunalskim.
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na przedświąteczny koncert w wykonaniu:
Wiktorii Oleksińskiej: sopran,
Rafała Kuźmy: baryton,
Joanny Błażej – Łukasik: fortepian
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert „Stanisław Moniuszko w świątecznym nastroju” w wykonaniu artystów Teatru Wielkiego w Łodzi.
W sobotę 14 grudnia o godzinie 14:00 zapraszamy do Muzeum Marcepanów na warsztaty, podczas których dowiemy się dlaczego wyrób marcepanu wymagał królewskiego przywileju, czemu zajmowali się tym aptekarze, a także jak szybko i zdrowo przygotować smaczną słodką przekąskę.
25-11-2019

Fabryka ozdób

Wraz z Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zapraszamy w sobotę, 7 grudnia, o godzinie 14:00 na warsztaty dla najmłodszych, mające na celu przygotowanie ozdób na nadchodzące święta.
18-11-2019

Seans astronomiczny

Zapraszamy do piotrkowskiego Planetarium na tradycyjny seans astronomiczny. Impreza dla wielbicieli kosmosu odbędzie się 30 listopada (sobota) o godz. 10:00 w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, al. Kopernika 1 (2 piętro). 
W dniu 23 listopada (sobota) o 12:00 zapraszamy na zwiedzanie MBL Classics - Maserati restoration / MBL Classics. Poznamy proces odbudowy klasycznych samochodów, zaczynając od wizyty w blacharni, poprzez lakiernię, dział tapicerski, mechanicznych po ostateczny montaż.

W dniu 21 listopada (czwartek) o godzinie 16:00 zapraszamy pod siedzibę Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Toruńskiej 4. 
Zapraszamy do darmowego zwiedzania Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim z przewodnikiem.