15-03-2017

O 800-leciu w II LO

Historia Piotrkowa Trybunalskiego i dzieje parlamentaryzmu były tematem wykładu w II Liceum Ogólnokształcącym. Wydarzenie zorganizowano z okazji jubileuszu 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej zbliżają się wielkimi krokami. Trwają ostatnie przygotowania do wydarzenia, które oficjalnie zainauguruje obchody 800-lecia miasta.
Wystawę „Zatarta pamięć... żołnierze węgierscy na cmentarzach w regionie piotrkowskim” można oglądać na parkanie piotrkowskiego Muzeum.
Jednym z elementów oficjalnych obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej będzie wizyta prezydentów na piotrkowskim lotnisku. Trwają przygotowania do tej części uroczystości.
W czwartek (9 marca) odbył się pierwszy etap „Wielkiego testu z wiedzy o 800 - letnim Piotrkowie Trybunalskim 1217 - 2017".
Wystarczy ściągnąć na telefon darmową aplikację „800 lat Piotrkowa”, aby być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami jubileuszu 800-lecia miasta.
Od 1 marca 2017 r. w siedzibie piotrkowskiego Muzeum można oglądać wystawę edukacyjna pt.: „Z Budapesztu do Krakowa. Węgrzy na tronie Polskim”.
Od poniedziałku (6.03) mury miejskie przy ulicy Stronczyńskiego ozdobione zostały specjalną iluminacją. Z projektora wyświetlany jest znak 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego.
Szlakiem zabytków związanych z początkami rozwoju naszego miasta w okresie panowania pierwszych Piastów podążyli uczestnicy „Trybunalskich spotkań z 800-leciem Piotrkowa”.
Wystawa fotografii Wojtka Trojanowskiego pt. „Spacer po Mosonmagyaróvár” to kolejna propozycja w ramach obchodów 800-lecia i Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Piotrkowie.