Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 5 czerwca o godzinie 19:00 do swojej siedziby przy ul. Dąbrowskiego 5 na wernisaż Marcina Jurkiewicza "Enuncjacje".
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na nową wystawę fotografii autorstwa Pawła Pierścińskiego: "Czas krajobrazu".
Z okazji Dnia Działacza Kultury składamy najserdeczniejsze życzenia dla Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, MOK w Piotrkowie Trybunalskim, Centrum idei "Ku Demokracji", Muzeum Marcepanów, ODA w Piotrkowie Trybunalskim, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Piotrkowie Trybunalskim, Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim, Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego Agrafa, Loży Kulturalnej Stare Miasto, Piotrkoff Art Festival oraz Old Town Jazz.

Dziekujemy że jesteście. 
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę malarstwa Katarzyny Dyjewskiej: "Puste Miasto".
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do odwiedzenia swojego profilu facebookowego. Codziennie znaleźć można na nim aktualne informacje teatralne i wydarzenia kulturalne, które odbywają się w formie online.
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na XXIV edycję Małego Konkursu Recytatorskiego.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, a także Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza na konkurs fotograficzny "Piotrkowska przyroda".
Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na festiwal rodzinny "Piękny Dzień Mamy".
W związku z przedłużeniem pracy zdalnej w szkołach do 26 czerwca odwołujemy grę miejską "Adiutanci Generała", która była zaplanowana na 5 czerwca.

Od 4 maja Polacy mogą zacząć podróżować – niektóre hotele i inne miejsca noclegowe zostaną otwarte. Z badania przeprowadzonego wśród turystów na zlecenie Polskiej Organizacji Turystycznej wynika, że ponad 30 proc. Polaków chce wyjechać na krótki wyjazd jeszcze w maju lub czerwcu. Należy jednak pamiętać, że podczas podróży należy zachować szczególne środki bezpieczeństwa.
Polska Organizacja Turystyczna, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów, wspólnie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowała „Dekalog bezpiecznego turysty”. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z zaleceniami.

Źródło: https://www.pot.gov.pl/pl/bezpieczne-podroze/dekalog-bezpiecznego-turysty-rekomendacje-pot-i-gis#r