Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do zapoznania się ze specjalnie przygotowanym wydawnictwem poświęconym walce o wolność Rzeczpospolitej.
Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pracownicy Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim przygotowali specjalne wydawnictwo. Składa się ono z plakatu okolicznościowego oraz artykułu poświęconego udziałowi piotrkowian w tamtych wydarzeniach. Znalazły się tam opisy sytuacji bezpośrednio poprzedzającej Bitwę Warszawską, a także przybliżone zostały wybrane sylwetki piotrkowian biorących udział w działaniach zbrojnych. Nie zabrakło także ciekawostek oraz informacji o interesujących eksponatach ze zbiorów Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.

Wydawnictwo w formacie pdf można pobrać z załącznika na dole strony.

Działania zrealizowane zostały w ramach projektu „1920-2020 UCZCIJMY PAMIĘĆ O TYCH DNIACH” dofinansowanego ze środków programu wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”. Projekt powstał w koalicji z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego oraz Polską Fundacją Kultury i Rozwoju.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Plakat wydawnictwa "1920-2020 UCZCIJMY PAMIĘĆ O TYCH DNIACH”.

Załączniki artykułu

powrót