Urodziny ulicy Słowackiego to III edycja plenerowej imprezy odbywającej się w pasie głównej ulicy Piotrkowa Trybunalskiego, w tym roku zaplanowanej w dniach 31. maja – 2. czerwca.

Urodziny są wydarzeniem skupiającym i korzystającym z zaangażowania bardzo licznych środowisk - od sektora prywatnego przez instytucje po lokalne stowarzyszenia. Zaplanowaliśmy bardzo szeroką gamę różnorodnych atrakcji: koncerty, zawody sportowe, miejski dzień dziecka, strefę gastronomiczną i jarmarczną, pokazy motocyklowe czy taneczne i wiele więcej.  Wydarzenie to jest swoistym świętem „młodego Piotrkowa”, ponieważ w organizację bardzo mocno zaangażowali się uczniowie piotrkowskich szkół średnich i piotrkowscy studenci, ale program podobnie jak główna ulica naszego miasta jest skierowany dla odbiorców ze wszystkich grup wiekowych – od najmłodszych po tych najdojrzalszych.
Zapraszamy serdecznie na plener rzeźbiarski, którego głównym motywem ma być 500. lat piotrkowskiego Zamku Królewskiego. 
Zapraszamy na Noc Muzeów w Piotrkowie Trybunalskim, która odbedzie się już 18 maja, a także na towarzyszące jej wydarzenia. Szczegółowe informacje w załącznikach poniżej.
W dniach 18-19 maja w amfiteatrze miejskim wystąpią najlepsze kapele podwórkowe z całego kraju. Impreza rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie od pierwszej tury prezentacji konkursowych.
Zapraszamy serdecznie w dniach 24-26 maja 2019 r. na IV Noce Traktu Wielu Kultur oraz VI Festiwal Kultury Miast Partnerskich! Szczegóły poniżej oraz w załączniku! 
Zapraszamy serdecznie już od 14 maja do Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie przez cały tydzień trwa święto muzyki klasycznej. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz przesłuchań, w środę, piątek oraz sobotę odbędą się również interesujące koncerty otwarte dla publiczności. Szczegóły na plakacie w załączniku. 
Nie są oczywiście tak sławne jak te łódzkie, rzadko powstają nowe... Natomiast piotrkowskie murale wielu mogą zaskoczyć swoją historią, a także nieoczywistymi lokacjami. Tak jak ten na zdjęciu, w kompleksie dawnej piotrkowskiej lokomotywowni. Zapraszamy serdecznie już w sobotę 18 maja o godz. 15.00 pod naszą siedzibę przy ul. Zamurowej 11, skąd wraz z Agnieszka Agawa Warchulińska rozpoczniemy wycieczkę śladem "Piotrkowskich murali".


Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy pt.: „W oparach rtęci i belladonny”, który odbędzie się 14 maja 2019 roku o godzinie 14.00. Wystawa ze zbiorów technika farmacji Mateusza Danielczyka prezentowana będzie w salach muzealnych w maju i czerwcu br.
Zapraszamy na wystawę autorstwa dr Anity Maksymowicz z Muzeum Ziemi Lubskiej w Zielonej Górze ukazującą zaangażowanie Polonii amerykańskiej w odzyskanie przez Polskę Niepodległości.
Zapraszamy serdecznie na 5 edycję gry miejskiej „Adiutanci Generała”, którą organizujemy wspólnie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie Trybunalskim. Gra odbędzie się już 7 czerwca o godz. 10.00. Zgłoszenia przyjmujemy w siedzibie CIT (ul. Zamurowa 11) do 5 czerwca!