Pierwsza w historii Piotrkowa Trybunalskiego edycja biegów z przeszkodami HUMAN MACHINE!!!
...i to od razu zimowa :)
POLSKIE   TOWARZYSTWO  TURYSTYCZNO  KRAJOZNAWCZE ODDZIAŁ im. MICHAŁA RAWITY-WITANOWSKIEGO W  PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
CENTRUM  INFORMACJI  TURYSTYCZNEJ
MIEJSKA  BIBLIOTEKA  PUBLICZNA
ZAPRASZAJĄ NA 47.  ZIMOWY  RAJD   PIESZY ,,GORĄCEGO CZAJU ŁYK’’ 2 luty 2019r. (sobota)
SZLAKIEM  PIOTRKOWSKICH LEGEND  I  BRAM  MIASTA
Piotrkowska Grupa Rowerowa, we współpracy z Centrum Informacji Turystycznej, zaprasza wszystkich na III Wielkie Piotrkowskie Morsowanie!!
Zapraszamy serdecznie na pierwsze w tym roku zwiedzanie z naszym Centrum :-)
19-01-2019

Seans astronomiczny

Seans astronomiczny odbędzie się 19 stycznia (sobota) 2019 r. o godz. 10.00 w Planetarium, które znajduje się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego (ul. Kopernika 1).
Celem rajdu jest dokarmianie leśnej zwierzyny podczas zimowego wypadu poza mury Trybunalskiego Grodu. Należy zabrać ze sobą kilka marchewek, liście kapusty, kilka garści ziarna owsianego oraz inną karmę dla leśnych głodomorów.
Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem turystycznym na rok 2019.
22-12-2018

Wesołych Świąt

Dziękując za życzliwość, pomoc i zaangażowanie w przygotowanie oraz uczestnictwo w naszych imprezach i wyjazdach targowych w 2018 roku życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym 2019, a także szczęśliwych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia!
Słodkie warsztaty podczas których dowiemy się dlaczego wyrób marcepanu wymagał królewskiego przywileju, a także jak przygotować zdrowe słodkości w zaciszu własnego domu :-)
Piotrków Trybunalski to miasto, w którym funkcjonowało onegdaj sześć zgromadzeń klasztornych: Dominikanie, Dominikanki, Bernardyni, Franciszkanie, Jezuici i Pijarzy.